Jak moje zeszyty logopedyczne pomagają w terapii?

Już nie musisz martwić się brakiem materiałów do ćwiczeń logopedycznych

torskie zeszyty logopedyczne

Często dostawałam zapytania o to czy w trakcie terapii logopedycznej zadaję prace domowe i czy konieczny jest zakup logopedycznych materiałów dydaktycznych do codziennych ćwiczeń. Aby ułatwić pracę moim podopiecznym postanowiłam stworzyć autorskie zeszyty logopedyczne do terapii wad wymowy oraz czynności prymarnych.

Czy moje zeszyty logopedyczne można kupić?

Prawa do zeszytów logopedycznych są zastrzeżone. Nie są one ogólnodostępne, nie znajdziesz ich w Internecie, nie są na sprzedaż. Tylko osoba, która zdecydowała się na współpracę ze mną (aktualnie zeszyty logopedyczne dotyczą terapii wad wymowy oraz czynności prymarnych, nie dykcji) w toku terapii otrzymuje potrzebny do samodzielnej pracy w domu zeszyt ćwiczeń.

Jak wyglądają moje zeszyty logopedyczne?

Chciałam, aby po pierwsze cieszyły one oko i przyjemniej się z nimi trenowało, dlatego ubrałam je w kolorowe szaty graficzne. Materiał z kolei został przeze mnie dobrany w taki sposób, aby mieć bazę jak największej ilości użytecznych słów, zwrotów, zdań. W każdym zeszycie umieściłam różne zadania, które wykonywane są na poszczególnych etapach terapii.

Jak wygląda praca z zeszytami?

Otrzymując zeszyt nie chodzi o to, że masz go przerobić samodzielnie, czytając codziennie od deski do deski cały zawarty w nim materiał. Na każdych zajęciach informuję, które strony z zeszytu obowiązują. Pracując jako logopeda online wiem, jak

Czym wyróżniają się moje zeszyty logopedyczne?

Na rynku dostępnych jest wiele pozycji książkowych do terapii głosek, jednak 90% z nich skierowanych jest dla dzieci w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym. Czy pacjentowi w wieku 45 lat przyda się słownictwo typu: szyszka, myszka, robot, sasanki, kasztany? Raczej nie…

Innym przykładem są materiały do terapii rotacyzmu osób dorosłych. Nie twierdzę, że wszystkie publikacje są nieodpowiednie, ale biorąc pod lupę te nieco starsze… Czy w dzisiejszym świecie przyda Ci się słownictwo tj. car ruski, dar rabina, kareta, hrabia? W terapii wad wymowy szukamy słów użytkowych, tworzymy własne listy wyrazowe, nagrywamy się, wysłuchujemy błędy i je korygujemy.

Terapia osób od 15 roku życia wygląda inaczej niż dzieci. Nie ma otoczki zabawy, zmienia się zasób słownictwa, jest większa świadomość tego w jaki sposób układam język w trakcie artykulacji, inaczej siebie słyszę, więc jestem w stanie wychwycić kiedy powstał błąd.

Mam nadzieję, że zaprojektowane przeze mnie zeszyty logopedyczne ułatwią Ci pracę i będziesz do nich wracać z uśmiechem na twarzy.