Logopeda online

Pracuję jako logopeda online i wiem, że jest to efektywna metoda pracy

Jak wygląda spotkanie z logopedą online?

Praca z logopedą online

Spotkanie z logopedą online odbywa się na jedynym z dostępnych komunikatorów. Pierwsze zajęcia online traktowane są jako diagnostyczne, tak by logopeda mógł na ich podstawie dopasować plan terapii. Spotkania z logopedą online powinny odbywać się raz w tygodniu, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie zachować ciągłość terapii oraz podtrzymywać niezbędną do osiągnięcia zamierzonego celu motywację pacjenta.

Praca domowa

 Na każdych zajęciach logopeda online prezentuje ćwiczenia, które do czasu kolejnego spotkania masz za zadanie wykonywać codziennie. Na spotkaniu otrzymasz także materiały logopedyczne, niezbędne do samodzielnej pracy. Na kolejnych zajęciach logopeda online weryfikuje postępy i proponuje kolejny zestaw ćwiczeń logopedycznych na nadchodzące dni. Praca między spotkaniami online jest niezwykle istotna.

Zalety pracy z logopedą online

Oszczędność czasu

Nie musisz tracić cennego czasu na dojazdy w godzinach szczytu, a następnie na poszukiwanie miejsca parkingowego. Terapia z logopedą online może się odbyć zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych.

Regularne spotkania

Efektywna terapia logopedyczna to regularne spotkania. Zajęcia online mogą odbywać się bez ograniczeń. Przeziębienie to nie kłopot, nie musisz odwoływać z tego powodu zajęć. Terapia może odbywać się także podczas wyjazdów służbowych czy urlopu.

Oszczędność pieniędzy

Nie wydajesz pieniędzy na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej. Nie musisz płacić za parking, bo siedzisz przy swoim biurku.

Notatki na mailu

Wszystkie notatki czy podsumowanie terapii logopedycznej online masz w zasięgu ręki. Możesz je wcześniej wydrukować, bądź otworzyć w trakcie spotkania w osobnym okienku na monitorze. Możesz także do nich wracać za każdym razem, kiedy masz ochotę. To bardzo duże wsparcie terapeutyczne i nieoceniona pomoc dla Pacjenta.

Dowolność miejsca

Jeśli masz odpowiedni sprzęt (komputer, słuchawki) to spotkanie z logopedą online może być realizowane w dowolnym miejscu (w Twoim biurze, w mieszkaniu, czy gdziekolwiek obecnie przebywasz).

Wygodny kontakt

Pacjenci, którzy wybierają zdalną terapię logopedyczną, korzystają chętnie z internetowych konsultacji z logopedą online. To wygodna forma kontaktu, szczególnie gdy logopeda bezproblemowo odpowiada na wszystkie pytania.

O współpracy z logopedą online

Terapia logopedyczna online niewiele różni się od terapii stacjonarnej, a efekty pracy są identyczne. Główna różnica polega na tym, że wzorce, które demonstruje logopeda online, musisz samodzielnie spróbować wywołać u siebie. Z reguły po kilku próbach nie stanowi to najmniejszego problemu.

Przed spotkaniem online warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, tak aby widoczność jamy ustnej była odpowiednia. Dzięki temu logopeda będzie w stanie korygować wszelkie nieprawidłowości. Czas trwania terapii logopedycznej online jest taki sam jak w przypadku spotkań stacjonarnych. To od Ciebie zależy czy szybko zrealizujesz dodatkowe konsultacje.

Od czego zacząć?

w

Konsultacje online

Wysyłasz wiadomość z opisem problemu, pytaniami i wątpliwościami

Umówiona wizyta

Po wstępnych konsultacjach wyznaczamy dogodny termin spotkania

Pierwsze spotkanie!

Przeprowadzam diagnozę, wyznaczam cel i zaczynamy współpracę!